Kavárna Živa, tvůrčí obývák s dobrým jídlem

Město Libochovice je coby kamenem dohodil od hranic Ústeckého kraje s krajem Středočeským. Leží ve středu trojúhelníku měst Louny, Litoměřice a Slaný. Kromě památek, jako je velký barokní zámek s rozsáhlými zahradami a nespočet soch, sousoší a božích muk rozesetých po celém městě, existuje ještě jeden důvod, proč se sem vydat.

Místo pro příjemné zastavení i prostor pro (sebe)vzdělání

Kavárna Živa, kterou najdete na náměstí 5. května, je takové útočiště před uspěchanou dobou. Prostor, který podněcuje kreativitu, je velmi zručně zrekonstruovaný a dává vyniknout přírodním barvám a materiálům jako je dřevo, kámen, nebo hliněná omítka. Aby ne, realizaci má na svědomí architekt Wolker, který bydlí nad kavárnou. Mimochodem, jeho byt je podle mě mistrovské dílo. A jestli někdy budete mít možnost zúčastnit se nějakého jógového semináře, které u sebe pořádá, neváhejte.

V kavárně si můžete dát nejenom kávu, ale dobře tady vaří podle ajurvédské kuchyně. Co jsme s mamkou měly možnost ochutnat, bylo výtečné. Inspiraci čerpá Ladislav během svých výprav do Indie. Při vaření dávají přednost lokálním surovinám a jídla jsou čerstvá, žádný polotovar. V zadní části je bylinkový meditační dvorek, kde si v létě můžete zarelaxovat nebo se protáhnout. Pakliže přijedete na kole, je vám k dispozici dokonce sprcha.

To ale není všechno. Jak sami píšou „Kavárna dříve bývala v každém městě tvůrčím obývákem, věříme, že tuto metaforu naplníme i v době dnešní.“ Odehrávají se tu nejrůznější semináře a kurzy. Když vyberu z těch nejposlednějších, je to kurz vaření afrodiazikálních jídel, hudbohraní k rovnodennosti, workshop jak na hliněné štuky nebo akce Votoč ohoz.

Provoz mají víkendový, ale můžete si domluvit pronájem prostor dopředu i přes týden, minimum je 7 lidí.

Omrknout si kavárnu můžete na Facebooku.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější

Nově opravený hradlový most Rechle byste si neměli nechat ujít. Můžete velmi pohodlně zaparkovat hned vedle, ale já pro vás mám tip na 11 km pěší okruh pro zdatnější turisty. Můžu vám zaručit, že projdete zajímavými a stále ještě trochu divokými...

Vždycky jsem doufala a přála si, abych mohla dítě začlenit do mého stylu života. Zůstala jsem aktivní po celou dobu těhotenství a nechtěla jsem s tím přestat ani po porodu. Byla jsem otevřená potřebám miminka i mým. Jak se ukázalo, narodilo se mi zdravé...

Mohlo by se líbit

Víc na Instagramu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *