I'm Nekesa. I travelled solo around Kenya for six months, paddled 1000 K in a sea kayak, went to walk the Pyrenees and did downhill in British Columbia. Simply I love to travel in a different way.

Right now I am in Switzerland   

I am on Patreon

The platform for creative people, amateur filmmakers and travellers.

Do you know Kickstarter? A crowdfunding platform which allows creators to collect money for their project. Well, Patreon is also crowdfunding platform but Instead of collecting money once it's an opportunity to support the creators regularly. I have been thinking about Patreon for a long time. My head was full with doubts. Can I do it? Will anyone be interested? Can I contribute regularly? And now I've said ENOUGH! Regular support, even a small one, will give me the freedom to do what I love and what you enjoy. Search for places with good coffee, show you how and where I travel... Check out the video I edited to promote my channel.

YAY and my profile is www.patreon.com/shenekesa

Blog

My notes, reviews, tips...all in one place.

SHE Nekesa v Itálii

Co dělat když: příliš velká očekávání na cestách, část 2.

V prvním díle Co dělat když jste si mohli přečíst, jak se s nadměrným očekáváním na cestách, respektive v zahraničí, popasovaly Ingrid Dach a Lenka Gazdová. V té dnešní části se podíváme na zkušenosti Hanky Šormové a Lenky Šilhánové. Jejich vyprávění nás zavedou na Maltu, do Anglie a USA. Obě v zahraničí pracovaly a obě se nakonec vrátily.

Přílišná očekávání

Co dělat když: příliš velká očekávání na cestách, část 1.

Mám ráda cestování i práci na cestách. Mám rád tu svobodu a možnost poznávat. Jenže, není to pořád jen procházka růžovou zahradou. Dokonce bych řekla, že je to často z větší části nekomfort. Poslední dobou mě zajímají témata, o kterých se ve spojení s cestováním moc nemluví. Jedním z nich je očekávání. Velmi snadno si je vytváříme a o to je to větší náraz na cestě. Proto jsem vyzpovídala děvčata, zkušené cestovatelky, které si na cestách vytvořily nadměrná očekávání.

odpad na pláži v Aténách, SHE Nekesa

LOW WASTE: Z čeho piju?

Určitě jste si všimli, že poslední dobou hodně lidí tíhne a vybízí k ZERO WASTE stylu života.  Podle mě je zero waste označení trochu mylné. V podstatě nikdo nedokáže žít a zároveň neprodukovat odpad, žít beze stopy. Jediné o co se můžeme snažit je LOW WASTE. Snížení našeho dopadu na planetu v co největší míře.

I cooperate with

"I don't want to settle. I love to roam over the prairies. There I feel free and happy, but when we settle down we grow pale and die.
Santana, Kiowa Chief

#JDETOIJINAK

© SHE Nekesa 2019 | Všechna práva vyhrazena